زمان ديجيتال سرور
چهارشنبه 29 خرداد 1398   06:01:54
امكانات صفحه
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 15558615
  تعداد بازدید این صفحه: 31634
  در امروز: 5435

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اخبار
1395/10/30 پنجشنبه
کارگاه آموزشی پروژه ملی آدرس استاندارد مکان محور ( GNAF ) و استعلامات میان دستگاهی برگزار شد.
بیست و هفتم دی ماه جاری جلسه کارگروه ملی پروژه ملی GNAF و کارگاه آموزشی پروژه مدیریت نشانی مکان محور و استعلامات میان دستگاهی با حضور دکتر پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، دکتر مقیمی قائم مقام وزیر کشور و سایر اعضای کارگروه کشوری و همچنین کارگروه های استانی Gnaf سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس در وزارت کشور و استانداری های سراسر کشور برگزار شد.
در این جلسه که در استانداری کهگیلویه و بویراحمد با ریاست مهندس محنایی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری و اعضای کارگروه استانی تشکیل شد، روند پیشرفت و نقش و جایگاه و اهمیت پروژه مذکور مورد بررسی قرار گرفت.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیر عامل شرکت ملی پست و دبیر پروژه فوق سامانه جی نف را یک حلقه ارتباطی عنوان کرد و گفت: در بعد کلان هویت مکانی در کشور پیش نیاز اجرای دولت الکترونیک و ارائه بسیاری از خدمات الکترونیک مانند کد ملی، کد کالا و خدمات ، شناسنامه ملی و... محسوب می شود.
وی تصریح کرد: در زمینه جمع آوری دیتاها باید دستگاه ها و سازمان هایی که اطلاعات مرتبط با این پروژه را در اختیار دارند مشارکت فعال داشته باشند تا در یک دیتا بیس جمع آوری و ارائه شوند.
مهندس مقیمی قائم مقام وزیر کشور و دکتر پزشکیان نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت این پروژه و داشتن نقش کلیدی اطلاعات مناسب برای اتخاذ تصمیم گیری های مناسب خواستار اجرایی شدن این پروژه مهم با جدیت بیشتری در استانها شدند و اظهار امید واری کردند:با مشارکت بهینه میان دستگاهی این طرح با دقت و سرعت در کشور اجرا و شاهد مزایای آن باشیم.
همچنین مهندس محنایی رئیس کارگروه استانی GNAF  ضمن تاکید بر اهمیت و جایگاه پروژه فوق در اقتصاد مقاومتی دستگاه های اجرایی استان را ملزم نمودند  نهایت همکاری و مشارکت حداکثری  را در این پروژه  داشته باشند.
پروژه آدرس استاندارد مکان محور (GNAF ) یا اطلاعات هویتی مکان به عنوان یکی از پروژه های اقتصاد مقاومتی و در راستای توسعه دولت الکترونیک بوده که به همراه اطلاعات هویتی افراد و همچنین اطلاعات مبادلات پولی و بانکی به عنوان سه لایه استراتژیک و زیرساخت اصلی توسعه دولت الکترونیک محسوب شده و در زمینه های مختلفی از جمله : مدیریت مکان یابی بهینه در مدیریت بحران، اورژانس، آتش نشانی و...، مدیریت بهینه شهری ، توسعه دولت الکترونیک و بهبود ارائه خدمات و امنیت اجتماعی ،بستر اصلی شهر هوشمند ، تجارت هوشمند، بهبود کارایی فرآیند تحویل کالا و کاهش زمان عملیات امدادرسانی،مدیریت بهینه زیرساخت های شهری که به بهبود کارایی نیروی انسانی و ارایه خدمات به شهروندان می انجامد،  مفید و موثر می باشد و همچنین مورد استفاده برای دستگاه های خدمات رسان آب ، برق و گاز نیز مورد بهره برداری قرارمی گیرد.
وحدت رویه آدرس دهی و کاهش هزینه های مترتب بر آن و همچنین ترویج فرهنگ استفاده از آدرس استاندارد ملی یکی از اهداف پایه در این پروژه بوده و خدمات و سرویس های زیربنایی از آن قابل استحصال می باشد.
 

مجری سایت:شرکت سیگما