زمان ديجيتال سرور
چهارشنبه 29 خرداد 1398   05:45:17
امكانات صفحه
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 15558329
  تعداد بازدید این صفحه: 31629
  در امروز: 5149

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

1395/7/28 چهارشنبه
استاندار: توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات از اولویت های مهم استان باشد
استاندار کهگیلویه وبویراحمد به توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات به عنوان یکی از اولویت های مهم استان تاکید کرد و گفت: دولت الکترونیک 825 نوع خدمت انجام می دهد و باید تلاش کرد تا بخش عمده این خدمات در استان فعال و بکار گرفته شود.
دکترسیدموسی خادمی در کارگروه فناوری اطلاعات استان به تحقق اهداف دولت الکترونیک در تسهیل و سرعت بخشیدن به امور دولتی و مردم تاکید کرد و افزود: سیستم های ارتباطی و اطلاعاتی کاربردهای گسترده ای در زمینه های خدمت رسانی دارند و دولت الکترونیک سعی می کند تا ارتباط بین دولت و مردم را به راحتی و سهولت از این طریق به انجام رساند.
استاندار به پیاده سازی بسترهای لازم برای بهره گیری از همه ظرفیتهای دولت الکترونیک در استان تاکید کرد و اظهار داشت: امروزه این سیستم ها در همه امور ضرورت آنها در سطح بالائی احساس می شود و بخصوص در خدمت رسانی، تولید، آموزش، ارائه راهکارها و تصمیمات بهینه، اهمیت آن به قدری است که باید به سمت آن حرکت کرد.
خادمی با بیان اینکه، دولت الکترونیک منحصر به یک سری خدمات قبوض و یا مکاتبات اداری نیست، افزود: هرگونه برنامه ریزی، سیاست گذاری و تصمیم گیری برپایه اطلاعات، افزایش کارایی و بهروری در حوزه اقتصادی، جلب رضایت مردم در ارائه خدمات، کاهش هزینه و زمان برای آمد و رفت به سازمانها و موارد بسیاری دیگر که باید در دولت الکترونیک محقق شود.
استاندار به 820 نوع خدمت که در دولت الکترونیک ارائه می شود و عمده آن از طریق مرکز کشور صورت می گیرد، اشاره کرد و  گفت: بیش از 120 مورد یعنی معادل 15 درصد آن در استان ارائه می شود و باید تلاش کرد تا این خدمات در استان افزایش یابد.
استاندار با بیان اینکه، هم اکنون بستر لازم برای اتصال همه دستگاه های اجرائی استانی و ادارات شهرستانی به دولت الکترونیک در استان فراهم است، ابراز داشت: در دولت تدبیر و امید از 59 دستگاه اجرائی مرکز استان متصل به دولت الکترونیک اکنون به 143 دستگاه رسیده است.
به گفته خادمی، بستر لازم برای اتصال 400 اداره شهرستانی که بخشی از آنها به این سیستم متصل شده اند هم فراهم است.
استاندار به دستگاه ها  و اداراتی در استان که تاکنون به شبکه دولت متصل نشده اند، تاکید کرد: تا پایان مهرماه جاری به این شبکه متصل شوند و باید تمام مکاتبات سیستمی انجام شود.
خادمی با اشاره به اینکه، یک درصد از اعتبارات دستگاه های اجرائی به حوزه فناوری اطلاعات اختصاص داده شده است، تاکید کرد: در این خصوص اقدام لازم صورت گیرد.
مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات استانداری کهگیلویه وبویراحمد هم گفت: این استان به لحاظ زیر ساختی شبکه دولت از ظرفیت بالائی برخوردار است و مشکل اساسی در این رابطه، کمبود نیروی متخصص این حوزه در دستگاه های اجرائی می باشد.
مهندس رسولی اظهار داشت: کهگیلویه وبویراحمد به نسبت جمعیت و شرایط جغرافیائی از ضریب خوبی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در میان استانهای کشور برخوردار است و تلاش براین است، برای هرچه بهتر خدمات دهی به مردم و تحقق دولت الکترونیک، اقدمات بیشتری صورت گیرد.

آرشیو اخبارRSS
مجری سایت:شرکت سیگما